Kiedy przestaniemy niszczyć nasze gniazdo!

Rozrastanie się aglomeracji, osiedli oraz konstrukcja domostw na odludziach stwarza kurczenie się jedynego otoczenia przyrodniczego, jakie mamy.

Przeprowadzając się na wieś po 10 latach stwierdzamy, że zaczyna się ona przeistaczać w niezbyt duże miasteczko.

W końcu zauważamy, że niezbyt duże miasteczko przeistacza się w niewielką fabrykę śmieci porozrzucanych nie tylko po osiedlu, wszakże też po okolicznych łąkach, lasach oraz strumykach. Istny Armagedon, apokalipsa - widoczek taki zapiera dech w piersiach.

Podstawowe wyposażenie AGD

Kupując budynek, próbujemy jego jak najszybciej oraz jak najładniej wyposażyć. Na 100% decyzja o kupnie chłodziarki bądź sprzętów wentylacyjnych zapada na bazie ceny towaru jak też jego marki. Nie przykładamy większej uwagi do tego, co napisano na naklejkach.

Dezodoranty i lakiery do włosów

Kosmetyki są nierozłącznymi gadżetami cywilizacji. Nie zwracamy z kolei uwagi na fakt, czy też dezodorant jest z kulką, czy też zaopatrujemy się spray uwalniający freony. Decyduje ulubiony aromat a nie sposób jego nanoszenia. Wystarczyłoby zerknąć na półkę obok.

Bądź cywilizacja musi prezentować się tak źle? Na 100% nie. Pomimo głosów o niszczycielskiej sile ozonu wytwarzanej przez samą naturę nie wolno nam bagatelizować naszego udziału. Chociaż jest on mniejszy od wkładu przyrody, to ciągle jest zbyt duży.

Coraz cieplej i cieplej

Globalne ocieplanie, kwaśne deszcze, dziura ozonowa - to w bardzo wielu przypadkach opisywane kłopoty ekologiczne. Zdawałoby się, iż im więcej o nich usłyszymy w gazetach, im więcej krajów przystąpi do podpisania Konwencji Wiedeńskiej jak również Protokołu Montrealskiego, tym bardziej się przerazimy oraz zaczniemy troszczyć się o otoczenie naturalne. Jednak bardzo słabo nam to wychodzi.